KLİNİK TEKNOLOJİLERİMİZ

CEREC SİSTEMİ

CEREC CAD/CAM Sistemi polikliniğimizde Kron – Köprü , Zirkonyum dişler, Lamina ve empress, Inley – Onley diş restorasyonların 30 dakika içerisinde üretilmesini sağlayan en hızlı ve yeni teknolojidir. CEREC CAD/CAM Sistemi , 3 boyutlu bilgisayar destekli teknoloji ile birlikte dişleri mükemmel hassasiyet ve uyumsuzluk olmadan üretmek veya onarmak için kullanılır. Ayrıca bu uygulama ‘ Bir günde diş ‘ olarak da adlandırılır.

DENTAL TOMOGRAFİ ( 3 BOYUTLU GÖRÜNTÜLEME ) CİHAZI

Dental Tomografi, hastalarımızın diş tedavisini veya cerrahi müdahalelerini planlarken bütün ayrıntılara % 100 bakmamızı sağlar. Bu görüntüleme sistemi yardımı ile hastamızın tüm çenesi 360 Derece olarak görüntülenebilir. Bu görüntüleme sistemi hastalarımızın kemik yoğunluğunu değerlendirmemizi sağlar ve implant ameliyatı yapılmadan önce bu teknoloji ile yerleştirilecek olan implantın bütün planlaması yapılmış olur.

PANAROMİK RÖNTGEN CİHAZI

Panaromik röntgen cihazı dişlerin tamamını, diş köklerinin kanallarını , çene kemiğini ve sinüs membranını görmemizi sağlayan dijital görüntüleme cihazıdır.Diş Hekimi’ ne yapmayı düşündüğü her türlü müdahale öncesi 2D görüntüsü sağlar. Bu görüntüleme işlemi hasta kayıtları ve ilk teşhis için standart bir gerekliliktir. Düşük radyasyon seviyesiyle çalışan bu görüntüleme cihazı çok net diş görüntüleri sağlar.

HASTA YÖNETİMİ PROGRAMI

En iyi hasta yönetimi veritabanlarından birine sahibiz. Yapılan veya yapılması planlanan tedavi içerikleri panaromik veya tomografi görüntüleriniz ile birlikte dijital olarak dosyalanmaktadır. Randevu tarih ve saatleriniz bu program yardımı ile sizlere sms olarak gönderilmektedir. Bunlar kişisel bilgileriniz olup tarafımızca güvenli bir şekilde muhafaza edilmektedir.

APEX LOCATER (DİŞ KÖKÜNÜN UZUNLUĞUNU TESPİT ETME CİHAZI)

Apex Bulucu, X-Işınları ve diğer invaziv tekniklere kıyasla kök kanal tedavileri için daha doğru sonuçlar sağlayan bir cihazdır. Bir düğmeye basarak diş kök kanalınızın uzunluğunu dijital olarak göstererek daha doğru ve daha kolay kök kanal tedavisi imkanı sağlar.

OTOKLAV ( STERİLİZASYON CİHAZI )

Diş Polikliniğimiz de kullanılan aletleri ve cihazları yüksek ısı ve vakumlama yoluyla steril etmek için kullanılan cihazdır. Vakum fonksiyonu ile aletlerin ve cihazların en derin katmanlarını bile steril eder. Polikliğimiz de kullandığımız otoklav, HIV ve HEPATIT ‘ i de içeren tüm bakteri ve virüsleri öldüren en son teknolojidir.

PİEZO CERRAHİ CİHAZI

Piezzo Cerrahi Cihazı , rutin cerrahi ve ileri cerrahi uygulamalarında kullanılan önemli bir makinedir. Hastalarımıza yaptığımız sert doku ( kemik ) tedavilerinde daha az travma oluşmasını sağlar. Böylece, kemik dokusunun korunmasına yardımcı olarak tedavinin ardından hastalarımızda şişme ve ağrı oluşmasını önler. Ayrıca, sinüs kaldırma gibi yumuşak doku operasyonlarında güvenli çalışma koşulları sağlar. Değişken uçlarıyla, implantoloji ve periodontoloji gibi birçok cerrahi uygulamarda güvenle kullanılır.

FİZYO DİSPENCER CİHAZI

Diş implant ameliyatlarında kullandığımız temel ekipmandır. Fizyo Dispencer kemik yüzeyinde implant yerleştirilecek olan delikler oluşturmak için kullanılır. Diş implant ameliyatına ek olarak ağız içerisindeki tüm cerrahi müdahaleler ve sert dokularda da kullanılabilir. Özellikle, gömülü yirmi yaş diş operasyonlarında bu cihazı kullanmamız hastalarımıza ve tedavimize büyük konfor katmaktadır.

YUMUŞAK DOKU LAZER CİHAZI

Yumuşak doku cerrahisinde kesi işlemleri için kullanılır. Ayrıca kök kanalı tedavisinde veya yumaşak dokuların ( diş eti ) dezenfeksiyonu amacıyla kullanıldığında bu tedavilerede sağlanan başarılarımız artmaktadır. Farklı aparatlar ile birlikte diş beyazlatma işleminde de kullanılabilir.

SERT DOKU LAZER CİHAZI

Diş implant tedavisi , yumuşak dokuların şekillendirmesi, diş köklerinde uluşabilen lezyonların tedavisi, enfeksiyonlar ve kistlerin kemik içerisinde çıkarılması – sterilizasyonu ve temizlenmesi için kullanılan son teknoloji cihazlar arasındadır. Sert doku lazeri ile yapılan müdahalelere ağrı ve şişlik olmaz.

DİJİTAL ANESTEZİ CİHAZI

Günümüz teknolojisinde artık diş iğneleri yerini dijital iğnelere bırakmıştır. Dijital anestezi veya dijital iğne dediğimiz sistemi eski sistem iğnelerden ayıran en büyük fark, hemen hemen hiç ağrı oluşturmamalarıdır. Dijital iğneler kişilerin doku basıncına göre anestezik maddeyi zerk eder. Bu yüzden de dijital iğnelerde basınç hissi az olur ve hastalar ağrıyı hissetmezler. Kullanılan anestezik madde yine aynıdır.

REHBER CERRAHİ KLAVUZ İLE DİŞ İMPLANTI

En yeni teknolojilerden biri olan bu sistem halk arasında rehberli diş İmplantları veya dikişsiz diş İmplantları uygulaması olarak anılmaktadır. Rehberli implant ameliyatı, ameliyatın yapılacağı bölgeyi incelemek ve önceden planlamak için 3 boyutlu tomografi görüntüleme sistemi verilerini kullanır. Bu teknoloji mükemmel hassasiyet sunduğu için tercih tercih ettiğimiz yöntemlerden biridir. İmplant ameliyatı öncesinde hazırlanan rehber cerrahi klavuzlar yerleştirilecek olan diş implantının konumunu , açısını, genişliğini ve uzunluğunu operasyon öncesinde belirlememizi sağlamaktadır. Daha hızlı bir iyileşme süresi, daha az şişme, dikişsiz operasyonlar bu sistem yardımı ile yapılabilmektedir.