DENTAL TURİZM

Dental turizm, yurtdışında yaşayan ve ağız ve diş sağlığı problemi bulunan kişilerin tedavi amaçlı yaptıkları seyahatlerdir.

Avrupa ve Amerikada yükselen tedavi masrafları, Türkiye’de sağlık standartlarının Avrupa ile aynı seviyede olması, tedavi maliyetlerinin bu ülkelere göre dörtte bir  olması ayrıca tatil için ülkemizin tarihi ve kültürel dokusunun uygun olması dental turizm için ülkemizin tercih edilmesini sağlamıştır.

Tatil cenneti Antalya’ da bulunan  Özel Apeks Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği gelişmiş sağlık teknolojileri ile donatılmış olup 500 metrekarelik geniş, ferah ve merkezi konumda dental turizme uygun bir kliniktir. 

TANIŞMA ve PAYLAŞIM

Hasta, kendi ülkesinde panoramik röntgen çektirerek e-mail ile ya da herhangi bir yolla Türkiye’deki kliniğimize yollar.

TEDAVİ PLANLAMASI ve TEKLİF

Hastamızın Polikliniğimize göndermiş olduğu Panoramik röntgen incelenerek tedavi belirlenir ve tedavi ücreti hastamıza bildirilir. Hastamızın karar vermesi durumunda on gün sürecek tedaviye başlama tarihi belirlenir.

TEDAVİ SÜRESİ

1. Gün            : Tedaviye başlama
2. Gün            : Tatil
3. Gün            : Tedaviye devam
4. Gün            : Tatil
5. Gün            : Tedavide son provaların yapılması
6. Gün            : Tatil
7. Gün            : Tedavi tamamlanır; hasta dileğince tatilini sürdürebilir.

İmplant tedavisi söz konusu ise Türkiye’ye geldiği gün hastanın çene kemiğine küçük bir operasyonla implantlar yerleştirilir. Çene kemiğinin uygunluğuna bağlı olarak hemen üst proteze başlanabilir. Fakat implantların çene kemiğiyle kaynaşması için bir süre beklemek de uygun görülebilir. Bu durumda alt çene için 2 ay, üst çene için 4-6 ay kadar beklemek gereklidir. Bu bekleme süresinin sonunda hastalarımıza uygun tarihlerde yeniden randevu verilerek dişlerinin takılma aşamasına geçilir. Belirlenen bu tarih itibari ile 7 gün içerisinde hastalarımızın dişleri kalıcı olarak takılır.

SON KONTROL

Tüm yapılan işlemler siz ayrılmadan son bir kez kontrol edilir ve tüm tedavilerin sorunsuz yapıldığından emin olunması gereklidir.

RUTİN KONTROL ve BAKIM

Yapılan bütün tedavilerde veya koruyucu diş hekimliği kuralları gereği ağız bakımınızı 6 ayda bir mutlaka yaptırmalısınız.