Porselen Lamina Diş

Lamina veneer dişler yaklaşık 0.5 mm kalınlığında, takma tırnak tarzında hazırlanan porselen yaprakçıklardır. Çok ince olmalarına rağmen özel bir teknik ile dişe yapıştırıldığından dişten ayrılmaları mümkün olmaz, ancak keserek çıkarılabilirler. Lamina diş üzerinden minimum aşındırma yapılarak uygulanan estetik sonuçları mükemmel bir yöntemdir. Işık geçirgenliği % 80 olduğundan doğal dişten ayırt edilemezler.

Porselen Lamina Dişi Neden Tercih Etmeliyim ?

Lamina dişleri tercih etmemizin iki önemli sebebi vardır. Birincisi diş yüzeyinden minimum aşındırma yaparak hazırlanır, aşındırılan yüzey dişin sadece dış yüzeyi olduğu için dil ve damak bölgesindeki doğal diş yüzeyleri sağlam kalır. Böylelikle sağlıklı diş yüzey kayıpları çok aza indirilmiş olur. İkinci nedeni ise estetik beklentileri üst düzey özellikleri sayesinde karşılamasıdır. Işık geçirgenliği ve doğal dişler ile olan biyolojik uyumluluğu kabul edilen standartların çok üstündedir.

Porselen Lamina Dişler Ne Kadar Sağlam veya Dayanıklıdır ?

Diş yüzeyine özel yapıştırıcılar ile yapıştırılan Laminalar aksiyel kuvvetlere maruz kalmadığı taktirde yerinden çıkarılmaları imkansızdır. Ancak diş hekimleri tarafından istenildiği taktirde sökülebilir. Düzenli kontroller yapıldığında, ağız ve diş sağlığı iyi olduğunda uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir.

İşlem Süresi Nedir ? Kaç Günde Dişlerim Hazır Olur ve Yapıştırılır ?

İşlem süresi hazırlanacak diş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak ön 6-8 dişte uygulanacak ise ilk seansta 1,5 saatlik bir süreye ihtiyaç vardır. Ardından 1 hafta sonra kalıcı olarak dişler takılmaktadır.