Gülüş Tasarımı

Dijital Estetik Diş hekimliğinin avantajı estetik gülüş tasarımı yapılabilmesidir. Cerec sistemi ve mikro kamera yardımı ile üç boyutlu hale dönüştürülen dişler üzerinde, bireyin yüz ve ağız yapısına uygun olarak istediği değişiklikler , sanal olarak aşındırma, ekleme, kontür değişikliği yapabilmektedir. Ayrıca, bu yöntemle elde edilen dişlerin olası bitmiş hali hastanın gerçek yüz fotoğrafı ile birleştirilmektedir. Hastalar yeni yapılacak restorasyonu bitmeden görebilme imkanına sahip olmaktadır. Sahip olunacak estetik gülüş tasarımı işlemler öncesinde kontrol edilebilmektedir.

Gülüş Tasarımı İle Tam Olarak Ne Amaçlanır ?

Gülüş, dişler, diş etleri ve dudakların oluşturduğu bir kompozisyondur. Nasıl ki edebi bir kompozisyonun  paragrafları arasında bütünlük kompozisyonun başarısını sağlarsa, dişler, diş etleri ve dudakların birbiriyle olan ilişkisi de gülüşün estetiğini bütünlüğünü ve doğallığını sağlar. Gülüş Tasarımı dediğimiz olgudaki amacımız da dişler diş etleri ve dudaklar arasındaki ilişki ve uyumu Altın Oran dediğimiz bazı estetik parametreleri de kullanarak düzenlemektedir. Multidisipliner bir çalışma gerektirir.

Güldüğümde Diş Etlerim Çok Görünüyor Düzeltmek Mümkün Mü?

Estetik diş hekimliğinde 3 temel estetik bölge mevcuttur. Bunlardan biri beyaz estetik olarak adlandırdığımız dişler, diğeri ise pembe estetik olarak adlandırdığımız diş etleridir ve dudaklardır. Güldüğünüzde diş etlerinizin çok görülmesi pembe estetikle alakalı bir konu olup dişlerinize ve diş etlerine yapılacak uygulamalarla düzeltilebilmektedir.